تاریخ ایران نوین

ارواند آبراهامیان در ارزیابی مجددی بنیادی از تاریخ ایران نوین، در سفری رنجبار به سده بیستم، کشف نفت، دخالت امپریالیسم، حکومت پهلوی، انقلاب ایران در سال 1357 و پیدایش جمهوری اسلامی را در طی این سال ها بررسی میکند. در این دوره ایران شاهد جنگی سخت با عراق، تغییر جامعه تحت حکومت روحانیت و اخیرا فربه شدن دولت، جنگ قدرت میان نخبگان قدیم و روشنفکران و طبقه متوسط تجاری بوده است. مولف یکی از برجسته ترین مورخان در زمینه ایران معاصر و اظهاراتش حاکی از دلسوزی است.در حالی که او پیچ و خم های سیاست های منطقه ای بین المللی را زیرکانه توضیح میدهد. در بطن کتابش مردم ایران قرار دارند، که یک قرن انقلاب و جنگ را سپری کرده اند. این کتاب به آنان و مقاومتشان تقدیم شده است، مقاومتی که ایران را در آغاز سده بیست و یکم به یکی از نیرومند ترین کشورهای خاورمیانه تبدیل کرد.
ارواند آبراهامیان استاد ممتاز کالج و مرکز تحصیلات تکمیلی باروک در سیتی یونیور سیتی نیویورک است. او دارای آثار متعددی درباره یکی از جمله کتاب معروف ایران بین دو انقلاب است که ترجمه ی فارسی آن ها بارها چاپ شده.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا رمز عبور خود را وارد کنید. پس از آن یک لینک بازیابی رمز عبور در ایمیل خود دریافت خواهید کرد.
We do not share your personal details with anyone.